Články

Ručně malované obrazy

Obraz je nedílnou součástí každého domu, bytu, firmy, prostě každé budovy, každého pokoje. Obraz přináší jakousi zvláštní atmosféru, váš pokoj s obrazem na stěně něco vyzařuje, a to něco je energie, život, elán. A když ten obraz není ledajaký, ale je dokonce ručně malovaný, tak si tu energii, život a elán, vynásobme x 100 a výsledek? "Hotové umělecké dílo".

        Samozřejmě, když se rozhodneme pro výběr nějakého obrazu, tak je na místě, abychom si vybrali motiv obrazu, který bude splňovat představy našeho vkusu. A tady je pár tipů, jak si vybrat správný obraz.

                 Zaprvé, dobře si promyslete, zda by váš obraz ladil s vaším prostředím, s vaším nábytkem, s barvou vašich stěn.

                Zadruhé, uvědomte si, že místo pro váš budoucí obraz má určitě rozmezí, čili každý obraz se vám nemusí vejít na dané místo. I když jsou prodejny obrazů, které vám nabídnou stejný obraz ve více možných mírách.

                Zatřetí, je také velmi důležité, kde obraz umístníte .Obraz by neměl být někde natisnutý do kouta, nebo by neměl být zavěšen s více obrazy nahromadě. Společnost viacobrazu nabízí různé druhy a velikosti obrazů, proto je důležité si důkladně vybrat, např.. některé velké obrazy jsou vhodné jen na samotnou stěnu s pár kusy nábytku. Rovněž obraz nedoporučujeme zavěsit na moc teplé místa v domě, například-pod radiator.

                Začtvrté, některé obrazy se nazývají tzv.. skupinové nebo mají předložku "více", (vícecobraz), jsou obecně dosti oblíbené a vyhledávané. Pro tuto skupinu obrazů doporučujeme pověsit je na stěnu tak, aby daný obraz vytvářel motiv s  rozestupy mezi sebou cca 10mm.

                A po páté, poraďte se s koupí obrazu s vaší polovičkou, jak se říká, "více lidí, více rozumu".

         Společnost viacobrazu se zabývá výlučně prodejem ručně malovaných uměleckých obrazů. Obrazy jsou malované olejovými a akrylovými barvami. Právě to způsobuje originalitu a jakousi lukrativitu obrazu. Maluje se na lněné plátno, které představuje vrchol v kvalitě a v používání malířskými mistry. Kvalita lněného plátna je hlavně v jeho schopnosti neabsorbovat  žádnou vlhkost, což je pro trvanlivost obrazu velmi důležité.

Obraz je připevněn na dřevěném rámu, voláme ho taktéž i blind rám. Rám obrazu je schovaný pod plátnem, čili vůbec ho není vidět. Plátno je o rám připevněno sponkovačkou, takže je možnost plátno z rámu kdykoliv demontovat, připadne si udělat obraz, který bude pod sklem. Nebo rovnou si objednat pouze samotné namalované plátno. To je jen na vaší tvořivosti.

       Navštivte stránku www.viacobrazu.cz, a budete mile překvapeni stovkami uměleckých obrazů, z nichž si je co vybírat.